MENÜ

MENÜ

HAKKIMIZDA

Hakkımızda

Esas Yeminli Mali Müşavirlik Ve Bağımsız Denetim Ltd. Şti. konusunda deneyime sahip profesyonellerce; tam tasdik hizmeti, katma değer vergisi iadesi tasdik işlemleri, vergi danışmanlığı, bağımsız denetim, finans ve muhasebe, kurumsal yönetim, bütçeleme ve yönetim raporlaması, vergi inceleme danışmanlığı ve dava takibi alanlarında hizmet vermek üzere kurulmuştur.

​Esas Yeminli Mali Müşavirlik ve Bağımsız Denetim Ltd. Şti. geleneksel yeminli mali müşavirlik hizmeti veren bir kurum olmak yerine;

  • Günümüz ticari koşullarında, ihtiyaç duydukları alanlarda yaratıcı çözümler üreterek.

  • İşletmelerin ihtiyaçlarını doğru analiz ederek anlaşılabilir, pratik ve daha verimli hizmetler üreterek.

  • Şirketlerin finansal yönetimi, büyüme ve kurumsal sürdürülebilirliğin sağlanmasında müşterilerimize birikim ve tecrübemiz ile ortak olarak.

  • Teknolojik gelişmeler, artan internet ve diğer iletişim araçlarının kullanımı sınırsız bilgi paylaşımını olanaklı kılmakla beraber bilgi kirliliğine de ortam oluşturmaktadır. Bu doğrultuda doğru zamanlama ile en doğru ve güvenilir bilgiyi müşterilerimize sunarak fark yaratmayı amaç olarak benimsemiştir.

Değerlerimiz

Faaliyetlerimizde esas aldığımız temel değerlerimiz;

  • Bağımsızlık ve Tarafsızlık
  • Sorumluluk
  • Profesyonellik
  • Süreklilik 
  • Güvenilirlik

Ortaklarımız

Zeki RESİM - Copy.jpg

M.Zeki  SOLAK

1999 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Maliye Bölümünden mezun oldu. İstanbul Ticaret Üniversitesinde Muhasebe Denetim alanında yüksek lisans öğrenimi tamamlamıştır.​

2000 yılında Maliye Bakanlığında Stajyer Gelirler Kontrolörü olarak göreve başladı.

2010 yılında Gelirler Başkontrolörü olarak istifa etti. Çeşitli özel sektör kuruluşlarında bir süre üst düzey yöneticilik yaptı.

2015 yılından beri İstanbul’da Yeminli Mali Müşavir olarak faaliyetine devam etmektedir.​

Yeminli Mali Müşavir ve Bağımsız Denetçi sertifikasına sahiptir.​

İyi derecede İngilizce bilmektedir.

 

 

 

 

 

11918f6fd5be4f9c6a4b1b5a7ef40bc4_a.jpg

Yıldırım BOZBIYIK

Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Maliye Bölümünden 1998 yılında mezun oldu. 2008 yılında Boston Üniversitesiden Finansal Ekonomi dalında yüksek lisans derecesi almıştır.

2009 yılında ise Maliye Başmüfettişliğine atandı.

2005-2006 yılları arasında sırasıyla;  Ankara Defterdarlığı Defterdar Yardımcılığı ve Ankara Vergi Dairesi Başkanlığı İnsan Kaynakları Grup Müdürlüğü; 2009-2016 Şubat döneminde ise asaleten, Mali Suçları Araştırma Kurulu Başkanlığı AB Dış İlişkiler Daire Başkanlığı, Gelir İdaresi Başkanlığı bünyesinde Strateji Geliştirme Daire Başkanlığında Grup Başkanlığı, Uygulama ve Veri Yönetimi Daire Başkanlığı görevlerini yapmıştır. 26.02.2106 tarihinde Gelir İdaresi Başkan Yardımcısı olarak atanmış; AB Dış İlişkiler Daire Başkanlığı ile Uygulama ve Veri Yönetimi Daire Başkanlığı(I-II) ndan sorumlu başkan yardımcısı olarak çalışmalarını sürdürmüş ve 15 Kasım 2019 tarihinde kendi razısı ile memuriyetten ayrılmıştır.

 

 

 

 

Sinan resinm.jpg


Sinan BAŞYİĞİT

2002 yılında İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi İktisat Bölümünden mezun olmuştur. 2002 yılında Yeminli Mali Müşavirlik sektöründe denetçi yardımcısı olarak meslek hayatına başlamıştır. 2006 yılında mesleki yeterlilik sınavlarını vererek Serbest Muhasebeci Mali Müşavirlik ruhsatını almıştır. Mesleki hayatını Esas Yeminli Mali Müşavirlik ve Bağımsız Denetim Ltd. Şti.’nde muhasebe, denetim raporlama, vergi ve ticaret hukuku alanlarında hizmet vermektedir.